رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از آغاز عملیات تقویت درختچه‌های یاس‌هلندی سطح شهر کرمانشاه به دلیل عوارض برودت کم‌سابقه هوا در زمستان سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه؛ دکتر فرامرز رحمتی‌زاده اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای میدانی کارشناسان این سازمان و به دلیل برودت کم‌سابقه هوا در زمستان سال گذشته و وارد شدن تنش به درختچه‌های یاس‌هلندی سطح شهر، عملیات تقویت درختچه‌های مذکور با همکاری مناطق هشت‌گانه شهرداری در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: عملیات تقویت درختچه‌های یاس‌هلندی که بر اثر سرمای زمستان و کمبود مواد غذایی ضعیف شده‌اند با استفاده از کودهای ریزمغذی در سطح مناطق هشت‌گانه شهرداری و با نظارت کارشناسان مربوطه صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به اندازه، تراکم شاخه و برگ، تحمل آن نسبت به خشکی و همواره سبز بودن آن، درختچه یاس‌هلندی یک پوشش سبز، مناسب و از لحاظ آب و هوایی یکی از قابل اطمینان‌ترین گیاهان برای کاشت در شهر کرمانشاه محسوب می شود.

دکتر رحمتی‌زاده افزود: یاس‌هلندی برای زیباسازی فضای سبز شهری به دو صورت کاشت در زمین و گلدان کاشته می‌شود و علاوه بر تحمل بالا در برابر خشکی و نیاز کم به آب و نور در برابر نوسان‌های دمایی هم مقاومت بالایی دارد و برای آراستن شهر انتخابی مناسب است.

وی با اشاره به این که ظاهر زیبای این درختچه توجه بسیاری از مردم را به خود جلب می‌کند عنوان کرد: این درختچه دارای گل‌های بسیار معطر و سفید رنگی است که غالباً در خرداد‌ماه نمایان می‌شوند و به صورت خوشه‌ای و دسته‌ای که قطر هر گل حدود ۳ تا ۶ میلیمتر است می‌باشد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: عملیات تقویت درختچه‌های یاس‌هلندی سطح شهر از سری برنامه ها و اقدامات مجموعه کلینیک گیاه‌ پزشکی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری می‌باشد که با نظارت مستقیم کارشناسان و مهندسین مربوطه و با همکاری و مشارکت فضای سبز مناطق هشت‌گانه شهرداری در دست اقدام است.