فرمانده مرزبانی فراجا از زمین‌گیر شدن قاچاقچیان سلاح و کشف ۴۱ قبضه کلت جنگی در مرزهای شهرستان پاوه خبرداد.

 سردار احمدعلی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر، گفت: مرزبانان هنگ مرزی پاوه در راستای اجرای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات، با اشراف و تسلط اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان مبنی بر ورود محموله سنگین سلاح به داخل کشور مطلع شده و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: مرزبانان با استقرار در نوار مرزی و استفاده از تجهیزات هوشمند، قاچاقچیان را قبل از ورود به حریم مرزی کشور مشاهده و توانستند در درگیری مسلحانه آنها را زمین‌گیر کرده و محموله سنگین سلاح‌های جنگی شامل ۴۱ قبضه سلاح کلت جنگی، دو هزار عدد فشنگ جنگی و ۸۲ تیغه خشاب مربوط به آن را کشف و ضبط کنند. 

به گفته فرمانده مرزبانی فراجا در این عملیات، قاچاقچیان که تاب مقاومت در برابر تاکتیک‌های رزمی و آتش مرزبانان را نداشتند، با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند که تلاش مأموران برای شناسایی و دستگیری آنها ادامه دارد.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان در حراست از مرزهای ایران اسلامی، اظهارکرد: امروز مرزبانان بیش از همیشه برای حفظ و حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهند کرد و با هرگونه اعمال سودجویانه و خرابکارانه در نوار مرزی قاطعانه برخورد خواهند کرد/ایسنا