رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه با بیان اینکه بخش اعظم اقدامات مورد نیاز برای پروژه سایت اهداف پروازی همچون خرید تجهیزات و اختصاص زمین انجام گرفته، گفت: تنها آغاز عملیات اجرایی پروژه باقی مانده که امیدواریم مسئولین ورزش و جوانان استان آن را در اولویت قرار دهند.

شورش فرامرزی، بااشاره به گذشت حدود ۹ سال از استارت پروژه سایت اهداف پروازی کرمانشاه، اظهارکرد: طی این سالها پیگیری و اقدامات زیادی برای اجرای این پروژه در استان انجام گرفته است.

وی ادامه داد: چندسال پیش با رایزنی ها و پیگیری های رئیس سابق هیات تیراندازی استان، تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز سایت اهداف پروازی خریداری شد که اگر این تجهیزات را در شرایط اقتصادی فعلی می خواستیم تهیه کنیم، رقم اعتباری بسیار بالایی می خواست.

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه با بیان اینکه برای پروژه سایت اهداف پروازی کرمانشاه در دهکده المپیک حدود ۸.۵ هکتار زمین در نظر گرفته شده، اعلام کرد: این سایت قرار است مطابق با استانداردهای فدراسیون جهانی تیراندازی ساخته شود.

وی افزود: طبق برآوردهای انجام شده، اجرای این پروژه در شرایط فعلی حدود یک و نیم میلیارد تومان اعتبار می خواهد تا برخی اقدامات همچون احداث محل نصب دستگاه ها، ریل رفت و برگشت و …انجام گیرد. 

فرامرزی با بیان اینکه تاکنون نشست هایی را با مدیرکل ورزش و جوانان استان به منظور تخصیص اعتبار برای این پروژه داشته، عنوان کرد: درحال حاضر برای اینکه ورزشکاران رشته تراپ ما بتوانند تمرینات خود را ادامه دهند، در محل زمین سایت اهداف پروازی زیرساخت های اولیه ای را فراهم کرده ایم.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت راه اندازی سایت اهداف پروازی کرمانشاه، افزود: هرچند در سالهای گذشته اقبال عمومی به این رشته چندان بالا نبود، اما در این چندسال اخیر بیشتر به آن توجه می شود.

رئیس هیات تیراندازی کرمانشاه اضافه کرد: باتوجه به اینکه تعداد قابل توجهی سلاح در دست مردم کرمانشاه وجود دارد، ضروری است که این سایت راه اندازی شود و مسابقات شکارچیان را به صورت منظم برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: برگزاری این مسابقات از جنبه محیط زیستی به کاهش میزان شکار حیات وحش هم کمک خواهد کرد، چراکه کنترل و تخلیه انرژی شکارچیان را به دنبال دارد.

فرامرزی در پایان اعلام کرد: تاکنون هشت قدم برای اجرای این پروژه برداشته شده و تنها دو قدم مانده که امیدوارم مسئولین ورزش استان به اتمام این پروژه کمک کنند/ایسنا