به گزارش خبرنگار طلوع کرمانشاه، مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه امروز پنجشنبه با حضور مسئولان و فعالان اقتصادی برگزار شد.

کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: بحث قیمت تمام شده بالا  به معضل بزرگ بخش صادرات تبدیل شده است.

وی گفت: تسهیل در امور صادرات و مشوق های صادراتی از محورهای تاثیرگذار بر روند صادرات و تولید کشور است و این موضوع در سال های اخیر ضعیف شده ست.

کاشفی گفت: عدم تبادل مالی پولی با عراق موجب افزایش ریسک صادرات شده و نیازمند ایجاد یک مرکز هماهنگی هدایت شده در عراق هستیم.

عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس در این مراسم اظهار داشت: ۹ ماه از سال درگیر بودجه‌ای هستیم که هیچ اقتصادی از دل آن بیرون نمی‌آید.

وی با بیان اینکه صددرصد بودجه هزینه های جاری بوده، گفت: بودجه عمرانی از محل اوراق مشارکت است و این تشکیلات به اندازه‌ای که برای آن خرج می‌شود بازدهی ندارد.

خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در این مراسم خواستار اصلاح ساختار مدیریتی کشور شد و افزود: برای رونق صادرات و رونق اقتصاد در کشور نیاز به هم افزایی و تلاش بیش از پیش داریم.

وی یادآور شد: ما نیازمند اصلاح ساختار مدیریتی کشور هستیم، در برخی از بخش های صادرات کشور دارای رشد خوبی بوده ایم ولی در برخی از حوزه های صادراتی نسبت به آن چیزی که مدنظر بوده رشد خوبی نداشته ایم.

خسرو تاج اضافه کرد: باید متولی واحد جهت تصمیم گیری و اجرا به صورت ضربتی وجود داشته باشد و این امر مستلزم اتخاذ تصمیم مجلس و دولت است.

فرهاد تجری عضو مجمع نماینگان استان کرمانشاه در این جلسه گفت: با تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین تراز تجاری و اشتغال زایی در منطقه رشد چشم گیری خواهد داشت.

در این مراسم از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه تقدیر به عمل آمد.

همچنین از رضا سلیم ساسانی، رئیس اتاق اصناف کرمانشاه و مدیرعامل نمایشگاه بین المللی کرمانشاه به عنوان حامی صادرات استان در سال ۹۶ تقدیر شد.